Обласна школа лідерів ПТНЗ

Перейти вниз

Обласна школа лідерів ПТНЗ

Сообщение  Admin в Вт Апр 09, 2013 8:55 amУчнівське самоврядування – активна життєва позиція сучасної молоді

Учнівське самоврядування є однією з форм впливу на життєдіяльність навчального закладу та демократизацію процесу управління ним, засобом реалізації учнівською громадою своїх прав, обов’язків шляхом участі у процесах прийняття рішень у всіх сферах життєдіяльності навчального закладу.
Розвиток учнівського самоврядування розглядається в ПТНЗ як система громадського виховання, що стала актуальною у сучасному світі і основне завдання якої – виховати лідера, справжнього громадянина і патріота своєї держави, навчити його демократичному спілкуванню, умінню працювати в колективі, розвинути його творчі здібності.
Для того, щоб учні навчилися самостійно приймати рішення і реалізувати свої ідеї, кожен з них повинен мати лідерські якості, організаторські здібності, комунікативні й ораторські навички, стримувати свої емоції, міміку, жести, бути конкурентоспроможним.
Саме з метою оволодіння вищеназваними знаннями, уміннями та навичками Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області щороку проводяться для лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ обласний збір та школа лідерів учнівського самоврядування.
3 квітня 2013 року у ДЗО Центрі професійно-технічної освіти №2 м. Харкова відбулося заняття школи за темою: «Розвиток творчого потенціалу лідерів - шлях до успіху», де були присутні 39 лідерів учнівського самоврядування та 43 заступники директора з навчально-виховної роботи ПТНЗ області.
З привітальним словом до присутніх звернувся директор ДЗО ЦПТО №2 м. Харкова Г.Д. Амірбеков, який побажав творчого натхнення, наснаги і створення у кожному навчальному закладі єдиного колективу педагогів та учнів, атмосфери співпраці й партнерства.
Розпочалося все дійство театралізованою програмою. На сцені, у проходах залу під звуки музики, виконуючи сучасні рухи, учнівська молодь вітала всіх присутніх. Разом з танцювальною групою на сцену вийшли ведучі – це президенти учнівського самоврядування різних навчальних закладах професійно-технічної освіти. Після слів привітання ведучі запросили на сцену Президента обласної ради учнівського самоврядування Тарануху Констянтина, який відкрив обласний збір та школу лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ.
Далі за програмою відбулася презентація обласної газети «Вісник самоврядування» під девізом «Молодь хоче бути почутою!». Різноманітність надрукованих матеріалів захопила учасників, з презентації слухачі школи дізнались, як пройшло свято автомобілістів, День Святого Миколая, зимові канікули, 90-річчя навчального закладу, День толерантності та багато іншого.
Наступним кроком у рамках школи було проведення конференції лідерів учнівського самоврядування за темою: «Учнівське самоврядування – активна життєва позиція сучасної молоді». Тематика учасників конференції була відома заздалегідь. Молодь обговорювала такі теми:
• Яким я бачу учнівське самоврядування в ліцеї.
• Молодіжна газета.
• Учнівське самоврядування моєї мрії.
• Менеджер соціального проекту.
• Знаємо та реалізуємо свої права.
• Збережемо довкілля.
• Ми – за здоровий спосіб життя.
• Вчимося бути толерантними.
• Волонтерство очима учнівської молоді.
• Є нові ідеї щодо розвитку учнівського самоврядування.
Найбільш популярними були теми про здоровий спосіб життя та розвиток учнівського самоврядування в ПТНЗ. Конференція пройшла організовано, понад 30 виступів лідерів супроводжувались презентаціями, вони були змістовними, різноманітними й цікавими.
Після підбиття підсумків конференції учнівську молодь запросили на тренінгове заняття за темою: «Командоутворення учнівського колективу», який провели О.В. Маринка, методист НМЦ ПТО Харківської області та
С.В. Мирошніченко, практичний психолог ДЗО ЦПТО №2 м. Харкова. Цей захід сприяв розкриттю особистого потенціалу учасників, формуванню уявлень щодо лідерства, розвитку комунікативних здібностей, умінь та навичок згуртування колективу.
Хочеться зазначити, що проведена обласна школа лідерів учнівського самоврядування, визначила основні шляхи вдосконалення виховної роботи в контексті розвитку учнівського самоврядування.
Ми сподіваємось, що атмосфера творчого пошуку збережеться в навчальних закладах і надалі.
Нових вам успіхів і досягнень!

О.В. Бронскова,
методист НМЦ ПТО у Харківській області


Admin
Admin

Сообщения : 10
Дата регистрации : 2012-02-27

Посмотреть профиль http://liderforum.mirbb.com

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения