10 найпомітніших заходів за участю обласної ради учнівського самоврядування професійно-технічної освіти Харківської області у 2012/2013 н.р.

Перейти вниз

10 найпомітніших заходів за участю обласної ради учнівського самоврядування професійно-технічної освіти Харківської області у 2012/2013 н.р.

Сообщение  Admin в Пн Сен 23, 2013 7:18 am

10 найпомітніших заходів за участю обласної ради учнівського самоврядування професійно-технічної освіти Харківської області
у 2012/2013 н.р.
Упродовж 2012/2013 н.р. у ПТНЗ області впроваджено й активно розвивається учнівське самоврядування.
Координація розвитку учнівського самоврядування відбувається на основі двосторонньої Угоди між Головним управлінням освіти і науки ХОДА та обласною радою учнівського самоврядування ПТНЗ області від 14.11.2007 року та відповідно до плану спільних дій на виконання Угоди.
         До плану роботи обласної ради учнівського самоврядування входять різноманітні заходи, в яких використовуються інтерактивні та інноваційні форми роботи. Усі ці заходи спрямовані на формування в учнів високих моральних якостей, уміння співпрацювати на принципах рівності та толерантності, почуття патріотизму, національної гідності, любові до рідного краю, підвищення громадянської активності, зацікавленості до обраної професії.
1.     Обласний збір лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ області
Учнівське самоврядування в ПТНЗ розглядається як система громадського виховання, що стала актуальною в сучасному світі, основне завдання якої – виховати лідера, справжнього громадянина і патріота своєї держави, навчити демократичному спілкуванню, розвинути його творчі здібності.
Саме з метою оволодіння вищеназваними якостями, знаннями, уміннями та навичками Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області разом з обласною радою учнівського самоврядування два рази на рік проводяться обласні збори лідерів учнівського самоврядування за темою: «Розвиток творчого потенціалу лідерів – шлях до успіху».
До програми обласних зборів у 2012/2013 н.р. увійшли питання: вибори президента обласної ради учнівського самоврядування; звіти керівників постійно діючих комісій учнівського самоврядування ПТНЗ області; обговорення плану роботи на наступний навчальний рік;  виступи з досвіду роботи лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ; презентація обласної газети «Вісник самоврядування» під девізом «Молодь хоче бути почутою» та ін.
2.     Обласна школа лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ області

Виховання ініціативної молоді, здатної приймати важливі самостійні рішення, неможливе без широкого залучення учнів до участі в управлінні справами  навчальних закладів через організацію колективної творчої діяльності та учнівського самоврядування.
Прикладом цього є Школа лідерів учнівського  самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Харківської області. Це молодіжна громадська організація учнівського самоврядування, що працює 7 років на благо учнів та молоді Харківщини. За час свого існування обласна школа лідерів виховала понад 300 молодих ініціативних та енергійних молодих людей, щороку поєднуючи 47 лідерів ПТНЗ міста та області. Традиційними стали презентації колективних творчих справ, конференції, тренінги, де молодь вчиться спілкуватися, висловлювати власну точку зору, керувати собою та колективом.
3.     Інформаційно-видавнича діяльність лідерів учнівського самоврядування.

За ініціативою учнівських парламентів ПТНЗ обласна рада учнівського самоврядування з 2011 року започаткувала випуск газети «Вісник самоврядування», яка висвітлює актуальні молодіжні питання, такі як: проведення учнівських акцій, круглих столів, конференцій, конкурсів плакатів, днів здоров’я, Дня Святого Миколая, днів толерантності, волонтерського руху та ін.
Газета друкується 1 раз на рік і розміщується на порталі «Професійно-технічна освіта Харківської області».
4.     Створення Інтернет-сайту «Я – лідер!» та молодіжного Форуму «Нова Генерація лідерів».
З метою пропаганди та активізації діяльності учнівського самоврядування, поліпшення доступу учнів, батьків та педагогів до інформації щодо діяльності учнівського самоврядування ПТНЗ у 2011 році Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області засновано Інтернет-представництво Школи лідерів, створено учнівський сайт «Я –лідер!» (http://2011liter.judo.com/)

та форум «Нова Генерація Лідерів» (http://liderforum.ukrainanforum.net),

де учнівська молодь за допомогою технологій інтерактивного спілкування може презентувати свою діяльність та обмінюватись думками.
5.    Профорієнтаційний захід – свято професійно-технічної освіти Харківщини.
Наймасштабнішим щорічним обласним профорієнтаційним заходом є проведення свята професійно-технічної освіти Харківщини. У 2013 році свято відбулося на території навчально-спортивного комплексу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» за темою «Робітнича професія – запорука сталого розвитку економіки Харківщини». В організації та проведенні свята активну участь взяли лідери учнівського самоврядування ПТНЗ. У рамках заходу були організовані: виставка технічної та декоративно-прикладної творчості учнів ПТНЗ за участю підприємств-замовників робітничих кадрів, презентація робітничих професій, показ трудових прийомів, демонстрація моделей одягу та зачісок, робота консультаційних пунктів із професійної орієнтації молоді Харківського обласного центру зайнятості, надання безоплатних послуг відвідувачам свята, парад учнівської молоді ПТНЗ у професійному одязі й виступи кращих колективів художньої самодіяльності професійно-технічних навчальних закладів Харківської області.
6.    Всеукраїнський конкурс-захист сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю».
З метою реалізації державної політики щодо зміцнення здоров’я дітей та учнівської молоді, подальшого розвитку мережі шкіл сприяння здоров’ю Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області у 2012 році проводився обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту  сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю».
Переможці ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту визнані переможцями у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу захисту сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю» (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 23.08.2012 № 945).
Моделі Школи сприяння здоров’ю ПТНЗ побудовані на розумінні здоров’я як стану цілкового, фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не тільки відсутністю хвороб і фізичних вад. Лідери учнівського самоврядування плідно працювали над створенням своїх моделей. У ПТНЗ області набули поширення такі форми роботи: лекції лікарів наркологів для учнів та батьків, виховні години, семінари, круглі столи, брейн-ринги, творчі конкурси, виступи агітбригад тощо.
Мережа Шкіл сприяння здоров’ю  на сьогодні налічує 44 ПТНЗ.
7.     Розвиток волонтерського руху ПТНЗ

У професійно-технічних навчальних закладах Харківської області триває розвиток волонтерського руху, що забезпечує становлення громадян нового типу: мобільних, творчих, завзятих і відповідальних.
Волонтерський рух для молодих людей – це можливість самовдосконалення і реалізації себе у служінні народу.
У ПТНЗ області за ініціативою лідерів учнівського самоврядування створені та діють 38 волонтерських осередків, кількість учасників волонтерського руху у ПТНЗ становить 1456 учнів.
Учасникам волонтерського руху в ПТНЗ проводиться просвітницька робота з профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі: тренінги щодо формування здорового життя молоді, лекції, бесіди, круглі столи спеціалістів: нарколога, психолога, венеролога, сексолога, гінеколога, соціальні опитування і дослідження, благодійні акції, збір матеріальної допомоги, навчання лідерів волонтерського руху.
У ПТНЗ області створено проекти, які були представлені на Міжнародному конкурсі волонтерських проектів «Служіння заради миру» та увійшли до 10 кращих.
8.     Участь учнівської молоді в обласних конкурсах художньої та технічної творчості.

У навчальних закладах профтехосвіти Харківщини вже склалась система роботи щодо естетичного виховання, збагачення духовного світу підлітків. Особливе місце в естетичному вихованні займає художня самодіяльність та технічна творчість. Усього в ПТНЗ області працює 207 гуртків художньої самодіяльності та 116 технічної та декоративно-прикладної творчості. Кожного року учнівська молодь бере участь  в обласних конкурсах художньої та технічної творчості. Також за планом роботи учнівського самоврядування проводяться фестивалі російської народної творчості «Таліца», тематичні вечори, присвячені знаменним датам та історії Слобожанщини, вечорниці, бесіди, диспути, «Козацькі розваги» тощо.
9.     Участь учнівської молоді у тренінгах за проектом Міжнародного благодійного фонду «СНІД Фонд Схід. Захід».

З метою забезпечення підлітків та молоді комплексною фаховою допомогою на основі принципів дружнього підходу до подолання проблем, пов’язаних із збереженням здоров’я у рамках проекту Міжнародного благодійного фонду «СНІД Фонд Схід. Захід» у 23 ПТНЗ проводились тренінги з питань обізнаності учнів із профілактики секс-бізнесу та торгівлі людьми, якими було охоплено 840 учнів.
10.     Участь лідерів у тренінгах за програмою «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя».

У ПТНЗ області активно впроваджуються просвітницька програма «рівний-рівному».
Заняття  з підлітками спрямовані на стимулювання творчої та соціальної активності, створення умов для їхньої самореалізації в якості лідерів-тренерів щодо здорового способу життя.
Кількість залучених до програми учнів у 2012/2013 н.р. складає 1245 осіб із 64 груп.

Admin
Admin

Сообщения : 10
Дата регистрации : 2012-02-27

Посмотреть профиль http://liderforum.mirbb.com

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу

- Похожие темы

 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения