Всеукраїнський збір лідерів учнівського самоврядування

Перейти вниз

Всеукраїнський збір лідерів учнівського самоврядування

Сообщение  Admin в Пн Окт 07, 2013 1:28 pm

Всеукраїнський збір лідерів учнівського самоврядування
Протягом трьох днів, з 18 по 20 вересня 2013 року, у Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбувся збір Всеукраїнської ради лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів.
У заході брали участь 27 учнів - лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів з 24 областей України, Автономної Республіки Крим, м. Києва та м. Севастополя.
18 вересня відбулось відкриття засідання Всеукраїнської ради лідерів учнівського самоврядування професійно – технічних навчальних закладів.
У засіданні брали участь В’ячеслав Супрун, директор департаменту професійно-технічної освіти; Григорій Чапкіс, народний артист України, член Національного союзу хореографів України; Володимир Вербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді; Вікторія Карбишева, заступник директора професійно-технічної освіти – начальник відділу організаційно-педагогічної діяльності та соціальних питань; Наталія Перегуда, завідувач сектору відділення науково-методичного забезпечення змісту професійно-технічної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти; представники департаменту професійно-технічної освіти, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, а також педагогічні працівники, які опікуються питаннями учнівського самоврядування у регіонах.
В’ячеслав Супрун привітав всіх присутніх, наголошуючи, що саме учнівська молодь буде створювати майбутнє нашої держави. Він зауважив, що випускниками професійно-технічних навчальних закладів є багато видатних особистостей. Це і державні діячі, і олімпійські чемпіони, народні артисти та інші.

Також директор департаменту підкреслив, що участь учнівської молоді в діяльності органів самоврядування – це можливість знайти себе, здобути навички професійного зростання, досвід спілкування, принциповості, пройти школу лідера і керівника.
У рамках Року дитячої творчості, проголошеним Президентом України Віктором Януковичем, у червні 2013 року відбувся Всеукраїнський звіт-огляд переможців регіональних фестивалів технічної творчості учнів професійно-технічних навчальних закладів, що став потужним кроком у популяризації професійно-технічної освіти в Україні. Саме на цій виставці ідеї учнів могли існувати не лише на папері, у схемах та задумах, але й в матеріальному вигляді.
На завершення В’ячеслав Супрун сказав: «Професійно-технічна освіта стоїть на порозі позитивних змін і ви – учнівська молодь - маєте змогу долучитися до цього процесу. Бажаю всім успіхів на шляху творчості і наполегливості, а також побачити свої ідеї втіленими в життя».
З теплими словами привітання до присутніх звернувся, Григорій Чапкіс, який є випускним системи трудових резервів. Він розповів про свій нелегкий життєвий шлях. Григорій Чапкіс підкреслив: «Мати талант – цього замало. Потрібно багато працювати. Тільки тоді ви - особистість. Адже кожен з вас має можливість проявити себе».  
Ремісниче училище (нині Київське вище професійне училище залізничного транспорту ім. В.І. Кудряшова) дало Григорію Чапкісу путівку у велике життя…  «Можливо, якби не «циганочка», котру я «збацав» в директорському кабінеті, невідомо, у яку сторону повернула б мене доля, можливо, і життя склалось би по-іншому…», - зазначив Григорій Чапкіс, і продовжив: «Училище для мене було світлим вікном, нехай це і прозвучить патетично, у світ – у світ людських відносин, світ дорослого життя. І багато у цьому світі я відкривав для себе вперше».

Як визначну творчу людину, Г.Чапкіс створив сам себе, у міру своєї шаленої працьовитості, характеру, творчого запалу. У нього талант не лише танцювати. У нього талант прекрасного організатора. Він протягом останніх років проявив себе також в іншому амплуа – педагога. І досить професійно, і досить достойно. У нього є гарні учні, є прекрасні послідовники, які його шанують і люблять. І багато таких серед профтехівців. І ми ще проведемо разом не один спільний захід. Попереду також училищні, обласні та всеукраїнські конкурси української хореографії серед учнів професійно-технічних навчальних закладів. То ж хай нам сприяє успіх !

Протягом першого дня учасники заходу поділилися досвідом роботи рад учнівського самоврядування в регіонах. Вони розповіли про щорічні форуми учнівського самоврядування, міжнародну співпрацю навчальних закладів, конкурси, різноманітні акції тощо.
19 вересня 2013 року відбулася зустріч заступника Міністра освіти і науки Бориса Жебровського з лідерами усіх регіональних Рад учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів.

Борис Жебровський підкреслив необхідність зустрічей та значення спілкування, яке дає можливість не тільки ділитися досвідом, але й поєднує людей. Він наголосив на необхідності доступу учнів професійно-технічного закладу, які мешкають у гуртожитку, до мережі Інтернет, участі учнівського самоврядування у обговоренні розподілу коштів на потреби організації та проведенні спортивних і творчих заходів, на організації змістовного та цікавого відпочинку молоді навчального закладу.
Підбиваючи підсумки, заступник Міністра висловив впевненість, що такі заходи сприятимуть підтримці учнівського самоврядування ПТНЗ, налагоджуватимуть стосунки між навчальними закладами України. «Більше спілкуйтеся та створюйте нове, думайте і придумуйте. Традиції – це добре, але кожне покоління повинне мати свої напрацювання».

19 вересня учасники збору також відвідали Міжрегіональне вище професійне училище зв’язку м. Києва: ознайомились з навчально-виробничою базою навчального закладу, зустрілися з лідерами учнівського самоврядування училища.

Учні МВПУ зв’язку, які навчаються за професією «Агент з організації туризму», провели пішохідну екскурсію «Знайомство з Києвом».
20 вересня було обрано Президента Всеукраїнської ради лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів. Ним стала учениця Державного професійно-технічного навчального закладу «Миколаївський професійний ліцей» Катерина Пелюх.

Також обрано двох заступників Президента Всеукраїнської ради: Худайбердієву Діану(Центр професійно-технічної освіти № 2 м. Харкова), Корень Владислава(Здолбунівський професійний ліцей залізничного транспорту Рівненської області) та секретаря всеукраїнської ради - Чайку Вадима (Торчинський професійний ліцей Волинської області).
Вітаємо Катерину, а також інших обраних лідерів Всеукраїнської ради лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів з перемогою.
У свою чергу, наприкінці засідання, молоді лідери подякували заступнику Міністра освіти і науки Борису Жебровському та керівництву департаменту професійно-технічної освіти за підтримку, взаєморозуміння та сприяння у вирішенні молодіжних проблем.

Admin
Admin

Сообщения : 10
Дата регистрации : 2012-02-27

Посмотреть профиль http://liderforum.mirbb.com

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения